Komunikacja Technologia

Jak technologia mobilna zmieniła nasze życie w 4 krokach

  1. Wszystko pod ręką.

Po raz pierwszy w historii mamy do dyspozycji jedno tak wielofunkcyjne urządzenie, zastępujące dziesiątki innych. Aparat fotograficzny? Kalkulator? Kalendarz? Latarka? Portfel? To tylko kilka przedmiotów, które mieszczą się obecnie w kieszeni naszych spodni.

Poza szybkim dostępem do przedmiotów codziennego użytku, otrzymaliśmy także dostęp do Internetu, a więc i nieograniczonej wiedzy. Nic dziwnego, że telefony komórkowe wypierają komputery, szczególnie te stacjonarne. W Ameryce już dzisiaj 1 na 10 osób korzysta jedynie z telefonu komórkowego, rezygnując całkowicie z dostępu do komputera.

  1. Wiedza o nas samych

Urządzenie mobilne stało się nośnikiem największej bazy wiedzy o nas samych. Przetrzymujemy w nim nie tylko zdjęcia, ale także zapisy rozmów czy filmy wideo. Aplikacje i szybki dostęp do informacji stały się na tyle uzależniające, że wielu ludzi nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez smartfona, a utrata urządzenia zaliczana jest do wydarzeń traumatycznych.

  1. Połączenie między ludźmi

Komunikacja pomiędzy ludźmi uległa ogromnej zmianie od kiedy pojawiły się pierwsze telefony komórkowe.  SMSy, maile, komunikatory to setki wysyłanych wiadomości oraz wykonanych połączeń. Telefon pozwolił nam na kontrolowanie każdego aspektu naszego życia, w tym pracy, przyjaciół czy rodziny, która dostępna jest teraz na wyciągnięcie ręki… do smartfona.

  1. Urządzenia mobilne jako narzędzie marketingowe

Smartfony stały się doskonałym źródłem komunikacji marketingowej i zacieśniania relacji pomiędzy firmami a odbiorcami treści. Nie istnieje już dobra strategia marketingowa, która nie obejmowałaby urządzeń mobilnych. Własna sieć komórkowa (w Polsce oferowane przez NextMobile) czy tworzone pod klientów aplikacje, to tylko dwie z całego wachlarza możliwości. Firmy nigdy nie były wcześniej tak blisko swoich klientów. Przyszłość zdecydowanie należy do mobilnej komunikacji i tego jednego możemy być pewni, tuż przed nowym – 2019 rokiem.

 

 

Next Mobile
Posts created 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *