Biznes Komunikacja Technologia

Pogoń Szczecin z własną siecią komórkową

Klub piłkarski Pogoń Szczecin jest obecnie nie tylko liderem tabeli ekstraklasy, ale także liderem w wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dedykowanych dla klubów sportowych. Pogoń Szczecin właśnie rozpoczął współpracę z operatorem wirtualnym Next Mobile, w wyniku czego powstała sieć komórkowa Pogoń Mobile. Usługi mobilne sieci mają przede wszystkim służyć granatowo-bordowym kibicom.

Z dobrodziejstw nowych technologii coraz chętniej korzystają również kluby piłkarskie, które w ten sposób pozyskują dodatkowe fundusze dla rozwoju. Śladem gigantów takich jak m.in. Bayern Monachium, możliwość stworzenia klubowej sieci komórkowej jako pierwsza w Polsce wykorzystała Pogoń Szczecin. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu z Next Mobile – operatorem umożliwiającym tworzenie własnych, spersonalizowanych sieci komórkowych. Pogoń Mobile działa w oparciu o sieć Plus GSM, więc proponowany przez klub standard jest na tym samym poziomie jakości i zasięgu. W swojej ofercie sieć posiada zarówno ofertę głosową, jak i usługi transmisji danych. Zainteresowani mogą też bez problemu przenieść swój dotychczasowy numer do tego operatora. 

Już od wielu lat telefony komórkowe stanowią podstawę komunikacji. Dzięki niej nasz klub, nasi kibice mają nie tylko w sercu, ale także w swoim telefonie, a więc mobilnym centrum codziennego życia. Korzystają oni, korzysta nasz klub – czego chcieć więcej? Dodatkowo o wydarzeniach z życia klubu dowiadują się jako pierwsi. Pogoń to bogata historia, niezachwiana renoma, stała wierność zasadom i odpowiedź na pytanie, co potrafi łączyć wszystkie możliwe środowiska społeczne z terenu naszego województwa.

Łukasz Biwan, Dyrektor Marketingu Pogoni Szczecin S.A

Pogoń Mobile oferuje abonamenty telefoniczne i internetowe z bezterminową umową, którą można zakończyć w każdym momencie, z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Klienci mają do wyboru cztery abonamenty komórkowe (Bramkarz, Obrońca, Pomocnik, Napastnik). W każdym dostępne są nielimitowane rozmowy do wszystkich oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y, a także pakiet internetu. 

Działalność NEXT MOBILE zakłada tworzenie niestandardowych sieci wirtualnych. Partnerzy, którzy do nas przychodzą, mają często przeróżne profile działalności, często niezwiązane z telekomunikacją. Podczas uruchamiania sieci komórkowej – zajęliśmy się praktycznie wszystkimi elementami: począwszy od stworzenia elementów brandingu sieci, poprzez integrację z naszymi systemami, stworzenie dokumentów dla Abonentów, uruchomienie Biura Obsługi Klienta, a także zarekomendowaliśmy działania marketingowo-sprzedażowe. Chcemy przez tę współpracę pokazać, że nie tylko firmy, ale i organizacje, czy kluby sportowe mogą w niestandardowy sposób zjednać swoich kibiców oraz stworzyć dodatkowe źródło przychodu dla klubu.

Rafał Kozłowski, Prezes Zarządu Next Mobile. 

Pogoń Szczecin to klub z tradycjami, założony 21 kwietnia 1948 roku. Pogoń to wicemistrz Polski z 1987 i 2001 roku oraz finalista Pucharu Polski z 1981, 1982 i 2010 roku. Jest siódmym klubem w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.

Next Mobile
Posts created 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *