Komunikacja Technologia

Rozmawiaj i pomagaj

Organizacja Viva! Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt skorzystała z oferty operatora Next Mobile, w wyniku czego powstała sieć komórkowa Viva! Mobile. Jednym z jej celów jest wspieranie potrzebujących zwierząt poprzez generowanie dodatkowych dochodów dla fundacji. O tej niecodziennej współpracy mówią Rafał Kozłowski, Prezes Next Mobile oraz Cezary Wyszyński, Prezes Fundacji Viva! 

Cezary Wyszyński i Rafał Kozłowski

Skąd pomysł na tak niecodzienną współpracę? Telefonia komórkowa i fundacja Viva, brzmi to dość nietypowo.

Rafał Kozłowski: Pomysł stworzenia pierwszej w Polsce „sieci charytatywnej” narodził się w sposób bardzo naturalny – szukaliśmy firmy, która mogłaby czerpać korzyści z posiadania własnej sieci komórkowej, a pomoc Fundacji w stworzeniu takiej sieci – była dla nas oczywista. Stałe wsparcie finansowe jest bowiem niezbędne dla funkcjonowania tego typu instytucji. Pomysł jest dość nietypowy na pierwszy rzut oka, jednak kierowała nami chęć stworzenia nowej formy wspierania, gdzie abonenci Viva! Mobile za wsparcie Fundacji otrzymują jednak coś w zamian – co jest dość nietypowe dla form crowdfundingowych – otrzymują bowiem abonament na zbliżonych warunkach, jakie oferuje aktualnie rynek telekomunikacyjny, przy czym naszym wyróżnikiem jest to, że z każdego opłaconego abonamentu przekazujemy pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji Viva!

Jakie są dotychczasowe efekty współpracy? 

Rafał Kozłowski: Aktualnie wraz z fundacją Viva! prowadzimy działania mające na celu poinformowanie jak najszerszej grupy odbiorców o powstaniu nowej możliwości wspierania Fundacji. Z racji, że jest to działanie nowatorskie, prowadzimy szereg aktywności uświadamiających potencjalnych abonentów o korzyściach płynących z posiadania telefonu/numeru w Viva! Mobile. Mamy nadzieję, że dla kolejnych fundacji utoruje to ścieżkę, dzięki której pozyskanie klientów będzie o wiele prostsze. Ale ktoś musi być pierwszy i cieszymy się, że to my tę ścieżkę wspólnie torujemy. 

Od kiedy trwa ten oryginalny projekt? Co udało się przez ten czas osiągnąć?

Cezary Wyszyński: Projekt ruszył we wrześniu i jesteśmy dopiero na początku naszej wspólnej drogi.  Do tej pory udało nam się pozyskać wielu abonentów sieci Viva! Mobile. Naszym wspólnym celem jest pokazanie ludziom, że mogą pomagać, działając jak dotychczas. Aktualnie każdy z nas posiada jeden lub dwa numery u swojego operatora, tylko do tej pory pieniądze z abonamentu nie trafiały tam, gdzie mogły naprawdę pomóc, były jedynie comiesięcznym obowiązkiem i „zwykłą” opłatą za rachunek. 

Jakie są cele na przyszłość? Czego jeszcze możemy się spodziewać?   

Rafał Kozłowski: Naszym jest możliwość nawiązania współpracy również z innymi fundacjami w Polsce, które dzięki stworzeniu własnej sieci komórkowej miałyby takie same szanse jak Fundacja Viva! na otrzymywanie stałego wsparcia poprzez nowy kanał, jakim jest oferta smartfonowa/mobilna. Chcemy utorować drogę, aby każdy nasz kolejny Partner mógł rozwijać pomysł według własnych potrzeb i wizji. 

Jak zwierzaki mogą skorzystać z Waszej współpracy?

Cezary Wyszyński: Więcej środków na działalność fundacji oznacza dla nas więcej możliwości ratowania zwierząt. To także więcej przeprowadzonych akcji i interwencji oraz więcej wygranych spraw w sądach z oprawcami, którzy znęcali się nad zwierzętami. Stąd pomysł na stworzenie tak niestandardowego źródła pozyskania środków jakim jest sieć Viva! Mobile. Dlatego każda osoba, która ma abonament komórkowy w Polsce może przenieść go sieci Viva! Mobile i codziennie, bez żadnego wysiłku wspierać działania naszej fundacji. 

Next Mobile
Posts created 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *