Uncategorized

NEXT Mobile wspiera uczniów w trakcie izolacji

Od 25 marca weszło w życie rozporządzenie wprowadzające do placówek oświatowych nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Z danych Ministerstwa Edukacji wynika, że 90 procent szkół zorganizowało naukę zdalną. Nauczyciele przyznają jednak, że nie oznacza to braku problemów. Wśród tych najczęściej powtarzających się są brak lub ograniczony zasięg internetu oraz  brak odpowiedniego sprzętu w domu ucznia.

Naprzeciw problemom postanowiła wyjść firma NEXT Mobile, oferująca usługi telekomunikacyjne. Operator wirtualny (MVNO), który realizował już wcześniej projekty m.in. z „Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt”, podarował uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 138 w Łodzi karty SIM wraz z tabletami z obsługą super-szybkiego internetu LTE.

U podstaw edukacji online w obliczu obecnej sytuacji epidemicznej leży interaktywny i internetowy kontakt. Nasi nauczyciele robią wszystko, w zakresie swoich możliwości, aby nawet w tej formule skutecznie przekazać swoim podopiecznym wiedzę. Bardzo dziękujemy firmie Next Mobile za pomoc. Tablety wraz z kartami SIM zostaną przekazane uczniom, którzy nie posiadają własnych komputerów i nie mają możliwości korzystania z nauczania on-line. Po zakończeniu nauczania w trybie zdalnym będą służyły szkole. – mówi Piotr Bara, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 138 im. Leopolda Staffa w Łodzi.

Niektórzy rodzice zawieźli dzieci do rodzin poza miasto, gdzie internetu stacjonarnego nie ma. Problemu nie rozwiązują smartfony, bo przeważnie mają ograniczenia w transmisji danych. Część lekcji odbywa się „na żywo”, a w tym przypadku do odbioru takiej transmisji bez zakłóceń potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

Posiadanie samych kart SIM z dużymi pakietami internetowymi często niewiele zmienia. Dlatego postanowiliśmy działać i włączyć w pakiety pomocowe także najnowsze tablety, dzięki którym transmisja danych przebiega płynnie i bez zakłóceń. Na ten moment mamy potwierdzone 13 rodzin z Łodzi, którym zaoferujemy pomoc i nie wykluczamy rozszerzenia naszej pomocy o kolejne. – mówi Rafał Kozłowski, prezes Next Mobile.

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami ze względu na epidemię koronawirusa zdalne nauczanie obowiązuje jak na razie do 24 maja. Next Mobile przygotował na okres społecznej izolacji ofertę dotyczącą internetu mobilnego. Operator wirtualny działający na infrastrukturze sieci Plus, proponuje w ramach swojej najnowszej taryfy 300 GB transferu danych. Ofertę można zamówić poprzez oficjalny sklep internetowy operatora https://sklep.nextmobile.pl/.

Next Mobile funkcjonuje na polskim rynku od ponad roku, jest operatorem wirtualnym (MVNO) oferującym swoim klientom usługi związane z telefonią komórkową na bazie infrastruktury telekomunikacyjnej należącej do Plus. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma przyczyniła się już do stworzenia kilku nowych marek telekomunikacyjnych w Polsce, w tym Viva! Mobile – będącej efektem współpracy z „Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt”. Korzystając z oferty tej sieci użytkownicy pomagają zwierzętom. Z usług Next Mobile skorzystał także klub piłkarski Pogoń Szczecin, tworząc Pogoń Mobile – pierwszą w Polsce futbolową sieć komórkową dla swoich sympatyków.

Next Mobile
Posts created 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *