Biznes

Next Mobile wspiera uczniów w zdalnym nauczaniu

Od 25 maja wznowiono zajęcia dla uczniów szkół podstawowych – po raz pierwszy od 2 miesięcy. Jednak wciąż niewielu rodziców wykazuje chęć powrotu swoich dzieci do ławek szkolnych. Dyrektorzy placówek w całej Polsce zgodnie podkreślają, że zainteresowanie uczestniczeniem w zajęciach stacjonarnych jest niewielkie. Rodzice ze względów bezpieczeństwa przekonali się do internetowej formy zajęć.

Nauczyciele przyznają jednak, że zajęcia online wciąż wiążą się z szeregiem problemów. Najczęściej wymieniany jest brak lub ograniczony zasięg internetu, jak i fakt nieposiadania odpowiedniego sprzętu przez uczniów. Firma Next Mobile, oferująca usługi telekomunikacyjne już w kwietniu postanowiła wspomóc uczniów jednej z łódzkich szkół podstawowych przekazując jej karty SIM wraz z tabletami z obsługą super-szybkiego internetu LTE. Natomiast teraz wsparcie trafiło do gminy Serniki w województwie lubelskim w postaci zestawów kart wraz z routerami.

Serdecznie dziękujemy firmie Next Mobile za pomoc. Dostęp do super-szybkiego internetu na obszarach wiejskich, takich jak nasza gmina, jest dla wielu uczniów ciężko osiągalny ze względu właśnie na brak odpowiedniego sprzętu. Karty SIM wraz z routerami zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom. – mówi Paweł Woźniak, Wójt Gminy Serniki.

Z badań Centrum Analiz Ekonomicznych wynika, że ponad 160 tysięcy uczniów na obszarach wiejskich nie ma komputera z dostępem do Internetu. Do tego dochodzi ograniczony zasięg telefonii komórkowej, co sprawia, że zdalne nauczanie bywa mocno utrudnione. Problemu nie rozwiązują smartfony,ze względu na ograniczoną przepustowość transmisji danych. Większa część lekcji odbywa się „na żywo”, a w tym przypadku do odbioru takiej transmisji bez zakłóceń potrzebny jest najnowszej klasy sprzęt.

Posiadanie samych kart SIM z dużymi pakietami internetowymi jest tylko połowicznym rozwiązaniem. Właśnie dlatego włączyliśmy do naszych pakietów pomocowych także najnowsze routery, dzięki którym transmisja danych przebiega płynnie i bez zakłóceń. – mówi Rafał Kozłowski, prezes Next Mobile. To już druga tego typu akcja zorganizowana przez Next Mobile w okresie pandemii. W kwietniu uczniom jednej z łódzkich szkół podstawowych podarowaliśmy karty SIM wraz z tabletami. W ten sposób realizujemy naszą misję, którą jest walka z wykluczeniem cyfrowym najmłodszych.

Zgodnie z wprowadzonym przez rząd znoszeniem restrykcji i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa od 25 maja w klasach I-III szkół podstawowych uruchomione zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jednak cały czas nauczyciele prowadzą zajęcia na odległość.

Next Mobile funkcjonuje na polskim rynku od ponad roku, jest operatorem wirtualnym (MVNO) oferującym swoim klientom usługi związane z telefonią komórkową na bazie infrastruktury telekomunikacyjnej należącej do Plus. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma przyczyniła się już do stworzenia kilku nowych marek telekomunikacyjnych w Polsce, w tym Viva! Mobile – będącej efektem współpracy z „Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt”. Korzystając z oferty tej sieci użytkownicy pomagają zwierzętom. Z usług Next Mobile skorzystał także klub piłkarski Pogoń Szczecin, tworząc Pogoń Mobile – pierwszą w Polsce futbolową sieć komórkową dla swoich sympatyków.

Next Mobile
Posts created 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *